Chtěli bychom touto cestou veřejně „pogratulovat“ géniům z TSK a Odboru pozemních komunikací Magistrátu k vašemu mistrovskému dílu za Mostem Barikádníků ve směru na Teplice.
Fotky dokládají tu absolutní absurditu, kterou jste tam stvořili. Máme širokou silnici, máme tam kapacitu, ale vy tam stále necháváte nesmyslnou značku, která násilně cpe pravý pruh do levého. Proč? Aby se za 15m zase vrátil doprava
Výsledek? Uměle vytvořený špunt, stojící kolona občas až na Václavák a tisíce aut, která zbytečně túrují motory a pálí benzín a naftu v místě, kde by mohla plynule projet.
Tohle není řízení dopravy, to je sabotáž plynulosti a ekologické zvěrstvo v přímém přenosu.
Máme pro autory tohoto projektu, kteří tohle kdysi jako pokusné řešení rozhodli od stolu v klimatizované kanceláři a s kávou v ruce, konkrétní návrh:
Zvedněte své hýždě ze židlí, vezměte si karimatky, spacáky, rukavice, kulíšky a přijďte si tam na týden lehnout.
Ne, vážně. Přijďte si ustlat přímo vedle té kolony, kterou jste vyrobili. Vyzýváme vás, abyste si tam ten týden poleželi a plnými doušky si „užili“ ten smog, hluk a splodiny z aut, která tam kvůli vašemu nesmyslnému razítku stojí a popojíždějí. A dejte si před sebe ceduli: Za tohle můžeme my. Pokud přežijete reakce řidičů a po týdnu se začnete dusit tím, co jste sami způsobili, dojde vám, že dopravní inženýrství se nedělá proto, aby se řidiči šikanovali a místní obyvatelé trávili, ale aby doprava jela. Plynule jela.
Dívat se na ty fotky a přemýšlet o vašich mozkových pochodech je k pláči. Pokud nedokážete zajistit průjezdnost tam, kde k tomu jsou fyzické podmínky, nemáte na svých postech co dělat.
